yükleniyor

Reseller Hosting

Her bütçeye Uygun Birbirinden Özel Bayi Hosting Paketleri

Bunlar Size Yeterli Değil mi?

Hemen Bize Ulaşın!

Reseller Hosting Nedir? (Bayi Hosting)

Reseller hosting, kiralanan web alanını farklı sitelerde kullanmanız veya satabilmenize imkan sağlayan hosting çeşitidir. Reseller hosting paketini ister varolan sitelerinizde kullanabilir veya müşterilerinize hosting satışı yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz alanları bölerek müşterilerinize paylaştırabilirsiniz.

Kontrol paneli sayesinde alanları kontrol edebilir, şifre değiştirebilir, yedek alabilir, hesap açabilir veya hesapları askıya alabilirsiniz. Bir çok özelliğe sahip olan Reseller hosting genellikle sunucu yönetimi konusunda fazla teknik bilgiye sahip olmayan web tasarım firmalarının, birden çok web sitesi bulunan webmasterların kullandığı hizmettir. Reseller (bayi) hosting edinerek siz de kendi firmanızın bünyesindeki internet çalışmalarında hosting hizmetinizi kendiniz sağlayabilirsiniz. Kısacası reseller hostinge sahipseniz , firmanız internet faaliyetlerinde fazladan hiçbir hosting ücreti ödemesi gerekmeyecektir. Bu imkan sayesinde birden fazla web sitesini barındırma maliyeti azaltılmış olacaktır.

Reseller hosting paketleri kendi arasında ikiye ayrılır. Bunlar Linux Reseller ve Windows Resellerdir. Windows resellerda asp, asp.net ve access, mysql, mssql veritabanı, Linux Resellerde ise php ve mySQL veritabanı kullanılmaktadır.

Linux Reseller

Linux reseller, Linux işletim sistemi alt yapısını kullanarak çalışmaktadır. Profesyonel ve güvenilir hizmet sağlayan Linux reseller çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. PHP destekli olan Linux reseller hostingde WordPress, Joomla,Drupal, Mybb, SMF, vBullettin gibi buna benzeyen CMS sistemler ile performanslı çalışabilmektedir. HTML, Javascript, Java, Flash çalıştırabilir. MySQL veritabanlarıyla iletişim kurabilir. Genel olarak WHM/Cpanel kullanılmaktadır.

Windows Reseller

Windows reseller, Windows işletim sistemi alt yapısını kullanarak çalışmaktadır. Windows reseller ASP, ASP.NET tabanlı sistemlerde kullanılmaktadır. Eğer sizde ASP tabanlı bir site kullanıyorsanız tercihiniz kesinlikle Windows reseller olmalıdır. Windows resellerde HTML, FLASH, ASP, ASP.NET gibi siteleriniz rahatlıkla çalışır. MS Access, MsSQL veritabanları ile performanslı çalışmaktadır. Panel olarak Türkçe Plesk Panel kullanılmaktadır.

Bayi hosting hizmetinin avantajları neler ve bu hizmeti kimler satın alır?

En çok Web sitesi barındırma hizmeti vererek düzenli gelir elde ederken, teknik konularda personel istihdam etme maliyetine girmek istemeyen web ajanslarının tercih edeceği hizmetttir.

Web tasarım firmaları: Bazı firmalar müşterilerine sadece bir web site tasarlamakla kalmayıp web sitenin barındırma hizmetini de sağlaması, tasarımcı kazancını artırmasına olanak sağlar.

Fazla web sitesine sahip olanlar: Kendi kullanımınız için reseller web hosting satın almanız, çok sayıda web sitesini barındırma maliyetlerini azaltılmış olacaktır.
Tek panel üzerinden, tüm web sitelerinin hosting yönetim panellerine ulaşma imkanınız bulunmaktadır.
Bayi hosting paketi diğer hosting paketlerine göre birden çok web sitesi yayınlanabildiği için diğer hosting paketlerinden daha az maliyetlidir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!